Energia fotowoltaiczna jest nazywana energią przyszłości. Dzięki panelom fotowoltaicznym możemy produkować prąd wykorzystywany do zasilania domów, miejsc pracy i obiektów użyteczności publicznej. Produkowanie prądu ze słońca wymaga jednak posiadania specjalnej instalacji, której koszt jest dość wysoki. Problem z finansowaniem instalacji rozwiązuje jednak kredyt na fotowoltaikę udzielany na bardzo korzystnym zasadach.

Kredyt na fotowoltaikę – czy warto go wziąć?

Koszt instalacji fotowoltaicznej w przeciętnym domu wynosi kilkanaście tysięcy złotych. Fotowoltaika dla firmy kosztuje natomiast kilkadziesiąt tysięcy złotych i mimo że na montaż takiej instalacji można pozyskać dofinansowanie, część kosztów inwestor i tak musi ponieść z własnej kieszeni. Czasami bieżące wydatki nie pozwalają na to, by zainwestować w unowocześnienie swojego domu, a w takich przypadkach interesujący staje się kredyt na fotowoltaikę. Finansowanie instalacji kredytem może być bardzo opłacalne, gdyż raty kredytu będą spłacane dzięki pieniądzom, które uda się zaoszczędzić na rachunkach za prąd.

Warto wiedzieć, że poprawnie zaprojektowana i wykonana instalacja fotowoltaiczna może zaspokoić większość zapotrzebowania gospodarstwa domowego na energię elektryczną. Taka instalacja umożliwia oszczędzanie, a korzystny kredyt na fotowoltaikę Kartuzy pozwoli Ci iść z duchem czasu bez względu na obecny stan portfela. Brak wystarczającej kwoty pieniędzy czasami hamuje nas przed podejmowaniem kroków, które ostatecznie byłyby dla nas korzystne. Teraz ceny montażu instalacji fotowoltaicznej są coraz niższe, więc jest to najlepszy moment, by zdecydować się na uruchomienie swojej własnej elektrowni, co pozwoli w końcu uniezależnić się od drogich dostawców prądu.

Zapraszamy do kontaktu klientów indywidualnych oraz firmy – w Centrum Finansów Pama pomagamy uzyskać finansowanie zakupu instalacji fotowoltaicznych o różnej mocy, wielkości i przeznaczeniu. Z naszą pomocą podpisanie umowy kredytowej będzie prostsze, a ostateczna kwota do spłaty niższa.