AktualnościUbezpieczenia

Jak efektywnie ubezpieczyć się w podróży?

By 26 czerwca 2018 No Comments

Wakacje to czas sprzyjający podróżom – tym krótszym oraz tym dalszym. Te dalsze rzecz jasna wiążą się z zagranicznymi urlopami. Biorąc pod uwagę współczesny trend na zwiedzanie odległych kontynentów, warto pomyśleć o odpowiednio spersonalizowanym ubezpieczeniu. Rozsądne dostosowanie go to indywidualnych potrzeb jest możliwe m.in. dzięki najnowszej ofercie ubezpieczeniowej renomowanej marki Generali.

Dlaczego warto ubezpieczyć się w podróży?

Istnieje wiele powodów dla których warto posiadać ubezpieczenie turystyczne – zwłaszcza to związane z podróżą. Jednym z nich są kwestie zdrowotne, które mogą nas dopaść bez względu na szerokość geograficzną. Większość osób korzysta ze świadczeń typu EKUZ związanych z NFZ, niestety niewiele osób ma świadomość, iż są one honorowane wyłącznie w krajach UE. Ponadto nie pokrywają kosztów związanych z transportem medycznym do kraju. Aby wykazać wysokość kosztów warto zacytować fragment ciekawego artykuły zamieszczonego na portalu podroze.se.pl :

„…Podczas podróży po Indonezji trzydziestoletnią kobietę potrącił samochód. Można by pomyśleć, że miała szczęście, bo skończyło się „tylko” na otwartym złamaniu palca stopy. Złamanie było jednak na tyle poważne, że wymagało natychmiastowej interwencji chirurga. Koszt transportu medycznego, operacji, ponad trzech tygodni w szpitalu, podroży i zakwaterowania osoby towarzyszącej oraz biletów lotniczych wyniósł ponad 75 000 zł! W tym wypadku tę astronomiczną sumę szczęśliwie pokrył ubezpieczyciel, jako że trzydziestolatka pamiętała o wykupieniu ubezpieczenia podróży…”

Jak widać na powyższym przykładzie nasze zaniechania w kwestii ubezpieczeń związanych z podróżą mogą narazić nas na ogromne koszta i tym sprawić, że urlop naszych marzeń zmieni się w swoisty koszmar.

Które ubezpieczenie wybrać?

Istnieje wiele ofert dotyczących ubezpieczeń turystycznych, które zawierają także pakiety związane z podróżami. Jedną z najlepszych na obecnym rynku jest propozycja renomowanej marki Generali. Tytułowa oferta cechuje się ogromną elastycznością, bowiem zawarto w niej dwa podstawowe pakiety ubezpieczeniowe – pierwszy z nich dotyczy podróży po kraju, drugi zaś eskapad zagranicznych. W jakich sytuacjach ubezpieczyciel może pomóc nam w trakcie podróży zagranicznych? Oto przykłady :

  • w razie nagłego zachorowania ubezpieczyciel znajduje placówkę medyczną i pokrywa koszty leczenia
  • w razie uszkodzenia, zgubienia, bądź kradzieży bagażu
  • na skutek choroby powodującej niemożność prowadzenia pojazdu ubezpieczyciel podstawia kierowcę
  • w razie nieudanej organizacji wycieczki przez biuro podróży ubezpieczyciel zwraca jej koszta
  • w razie drobnych dolegliwości ubezpieczyciel zapewnia wideo-rozmowę z lekarzem
  • jeśli dziecko dokona niewielkiej szkody ubezpieczyciel również pokryje koszta

Ze szczegółami tej fantastycznej oferty można zapoznać się na stronie internetowej marki Generali, bądź skontaktować się z profesjonalnym konsultantem, który udzieli wszelkich informacji i pomoże dokonać odpowiedniego wyboru. Udanych i bezpiecznych podróży!

Author admin

More posts by admin

Leave a Reply